Zabieg parafinowania

Parafina na stopy to zabieg kosmetyczny, który w szybki sposób pozwoli nam uzyskać efekt gładkiej i nawilżonej skóry stóp, przy czym jest to zabieg niezwykle przyjemny.

Parafina na stopy

Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla kobiet z przesuszoną i popękaną, a często także bardzo zrogowaciałą skórą stóp. Parafinowanie stóp szczególnie polecane jest osobo ze słabym krążeniem, a także tendencją do powstawania różnego rodzaju zgrubień. Regularne wykonywane zabiegu sprawia, że zgrubienia pojawiają się coraz rzadziej, a skóra nie pęka. Tu warto zaznaczyć, że proces pękania skóry stóp jest bardzo nieprzyjemny i bolesny. Często ból sprawia nawet chodzenie, a dodatkowo uszkodzona w ten sposób skóra powoduje, że łatwiej jest się nabawić różnego rodzaju zakażeń, które są bardzo niebezpieczne w przypadku chorowania np. na cukrzycę. Cukrzycy muszą dbać o stopy ze szczególną starannością, ponieważ zaniedbania w tej kwestii, mogą mieć bardzo poważne skutki.

Proces parafinowania

Parafina na stopy to tak naprawdę kilkuetapowy zabieg, w którego składzie wyróżnia się: kąpiel stóp, peeling, masaż stóp, nałożenie serum, maski i parafiny, a na końcu kremu. W efekcie tego złożonego procesu otrzymuje się niezwykle gładkie i przyjemne w dotyku stopy. Skóra jest nawilżona i zregenerowana, a stopy wypoczęte i rozluźnione. Po tym zabiegu skóra stóp jest zmiękczona i wygładzona, a poprawie ulega nawet sam stan paznokci.