Siła rosyjskiej natury

Każdy zakątek świata posiada własne zestawienia naturalnych substancji, które działają na urodę, dodając piękna, pielęgnując skórę czy zapobiegając jej starzeniu. Znane są techniki kosmetyczne z różnych zakątków świata, jednakże w ostatnim czasie ogromną popularność zyskują te kosmetyki, które pochodzą bezpośrednio z krańców Rosji.

apteczka-agafiiKosmetyki syberyjskie i inne, inspirowane niezwykłymi roślinami spotykanymi w tych konkretnych zakątkach kraju i świata, są czymś, co w ostatnich latach zachwyca wprost świat. Niektóre kosmetyki rosyjskie dostępne są również w Polsce, a ich popularność stale rośnie, przede wszystkim z uwagi na niezwykłe ich właściwości. Jak działają i skąd bierze się ich popularność?

Niezwykłe rośliny

maseczkaPrzede wszystkim w większości przypadków kosmetyki z Rosji bazują na rozmaitych roślinach typowych zwłaszcza dla obszaru syberyjskiego. Bardzo często są to rośliny niespotykane w innych miejscach, a jednocześnie rosnące w klimacie i warunkach bardzo niesprzyjających. To powoduje, że nie tylko one mają swoje właściwości, ale również i lokalna ludność nauczyła się je wykorzystywać w odpowiedni sposób.

Zapomniane receptury

Szczególną popularnością cieszą się kosmetyki rosyjskie, które wytwarzane są na bazie rozmaitych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie w syberyjskich kręgach kulturowych. To powoduje, że są one sprawdzone oraz działają doskonale w ciężkich warunkach, więc ich działanie poza nimi także jest udowodnione.