Renowacja skóry dłoni

Codzienna pielęgnacja dłoni, aby przynosiła oczekiwane rezultaty dla wielu kobiet jest naprawdę dużym wzywaniem, z którym nie zawsze są w stanie z rożnych powodów świetnie sobie poradzić. Wówczas jeśli skóra dłoni jest sucha i bardzo zniszczona, konieczna staje się renowacja skóry, aby przywrócić dłoniom dawną gładkość i miękkość.

Domowa pielęgnacja dłoni

Aby nie była konieczna skomplikowana renowacja skóry dłoni, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich zasad dotyczących dbania o dłonie w domowych warunkach. Na skórze dłoni znajduje się mnóstwo gruczołów łojowych oraz tkanki tłuszczowej, dlatego też w tym przypadku ogromne znaczenie ma zapobieganie utraty naturalnego płaszcza lipidowego skóry, pełniącego w tym przypadku najistotniejsze funkcje ochronne. Jeśli skóra traci swój płaszcz lipidowy, wówczas staje się sucha i niekiedy nawet piekąca, co jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem.

Kobieta z kubkiem w  dłoniach

Najlepsze preparaty

Najlepszym rozwiązaniem chroniącym skórę przed nadmiernym wysuszeniem jest stosowanie dobrej jakości kremów nawilżających po każdym umyciu dłoni. Tu warto sięgać jedynie po te kremy, które stworzone zostały do odbudowy hydrolipidowej warstwy skóry, zapobiegając jej nadmiernemu wysuszeniu. Warto poszukiwać kremów bogatych w składniki takie jak aloes, wazelina czy gliceryna.