Pedicure klasyczny – wszystko co musisz wiedzieć

Pedicure klasyczny to podstawowy zabieg mający na celu utrzymanie stóp wraz z paznokciami w dobrej kondycji. Chętnie korzystają z niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Co prawda pedicure można wykonać samemu w domu, ale warto wybrać się na niego do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdyż wykwalifikowani pracownicy najlepiej zadbają o estetykę stóp.

Pedicure klasyczny w kilku krokach

Pedicure klasyczny charakteryzuje się dość stałą formą, składającą się z kilku etapów. W zależności od wcześniejszych ustaleń w trakcie pedicure aplikuje się na płytkę paznokcia lakier, odżywkę lub zostawia się ją naturalną.

  1. Wywiad z klientem – jakie trudności w związku z utrzymaniem stóp w dobrym stanie ma na co dzień, przebyte choroby.
  2. Obowiązkowa dezynfekcja.
  3. Usunięcie ewentualnych pozostałości lakieru z płytki paznokcia.
  4. Dokładna analiza stanu stóp i paznokci.
  5. Odświeżającą kąpiel stóp wraz z dodatkiem środka zmiękczającego skórę, dzięki któremu jest ona odpowiednio przygotowana na następne etapy pielęgnacji.
  6. Opracowanie podeszwy stóp. W pedicurze klasycznym wykorzystuje się do tego specjalne tarki. Usuwany jest zrogowaciały naskórek, a także odciski czy nagniotki.
  7. Opiłowanie i skrócenie paznokci tak, by uzyskać pożądany i uzgodniony wcześniej kształt. Za zgodą klienta wycinane są także skórki.
  8. Peeling stóp, w wyniku czego uzyskuje się efekt zdrowej i złuszczonej skóry.
  9. Nałożenie kremu lub balsamu w celu nawilżenia skóry.

Przeciwwskazania

Pedicure klasyczny nie powinien być wykonywany w przypadku występowania na stopach przerwanej ciągłości naskórka, grzybicy stóp lub paznokci, świeżych blizn, czy też chorób zakaźnych.