Ochrony skóry stóp

Stopy tak samo, jak inne części naszego ciała powinny być poddawane odpowiedniej profilaktyce. Poprzez odpowiedzialne potraktowanie skóry stóp oraz paznokci możemy uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Co należy wiedzieć o ochronie stóp? Jak powinniśmy zadbać o stopy?

Wysychająca skóra

Większość najczęściej występujących problemów ze skórą stóp jest pokłosiem zbyt niskiego poziomu nawilżenia tejże skóry. Niestety obszar w obrębie stóp nie jest wyposażony w gruczoły łojowe co sprzyja wysychaniu skóry w tym obszarze. Nadmierna suchość w połączeniu z uciskiem może z czasem doprowadzić do pojawiania się:

  • zrogowacenia naskórka,
  • pękania stóp.
pedicure callus peel

Tych wielu innych konsekwencji może uniknąć poprzez odpowiednie nawilżanie stóp (domowymi sposobami lub w gabinecie kosmetycznym w ramach podstawowych zabiegów podologicznych) oraz poprzez zabiegi typu callus peel, które pomagają usunąć nadmiar zbędnego, zrogowaciałego naskórka w obrębie stóp. .

Zabiegi w gabinecie podologicznym

Profesjonalny gabinet podologiczny może zaoferować specjalistyczne zabiegi, które zlikwidują różnego rodzaju problemy skóry stóp oraz paznokci. Dzięki zabiegom callus peel zostaną zlikwidowane negatywne skutki nadmiernego obciążenia, niewłaściwego obuwia oraz nadmiernej suchości skóry. Do najpopularniejszych zabiegów w miastach jak Warszawa lub Wrocław zaliczyć można m.in.:

  • usuwanie modzeli,
  • usuwanie zrogowaceń,
  • usuwanie odcisków,
  • podstawowe zabiegi podologiczne.