Manicure hybrydowy w domu czy w salonie?

Kobiety oszalały na punkcie hybrydowej stylizacji paznokci, doceniając fakt, że dzięki niej mogą cieszyć się perfekcyjnym wyglądem paznokci nawet przez kilka tygodni bez konieczności ich ponownego malowania i nie muszą martwić się odpryskami. Czasem też decydują się na samodzielne wykonywanie takich paznokci.

Łatwa stylizacja, doskonały efekt?

Manicure hybrydowy na pewno nie jest trudny. Jeśli tylko nie chce się malować wzorków, co wymaga dość zaawansowanych umiejętności, można poradzić sobie z jego wykonaniem samodzielnie. Polega to bowiem tylko na nakładaniu w odpowiedniej kolejności preparatów i lakierów, a więc nie jest trudniejsze niż zwykłe malowanie paznokci. Jednakże wymaga to dużo staranności – jeśli jakaś pani nie potrafi równo rozprowadzić lakierów na płytce, efekt na pewno nie będzie dobry. Wskazana jest więc duża doza staranności oraz cierpliwości. Jeśli nie posiada się tych cech bądź obawia się, że nie da się z tym rady, lepiej będzie wykonać paznokcie hybrydowe w warszawskim centrum w dobrym salonie. Jet to na pewno lepsze rozwiązanie, gdyż źle wykonany manicure hybrydowy wygląda fatalnie – lepiej wcale go nie robić niż mieć nierówno pomalowane paznokcie, to nikomu nie dodaje uroku.

Poza tym warto pamiętać, że przed rozpoczęciem malowania trzeba zmatowić płytki, a to wymaga wiedzy, jak to zrobić. Jeśli wykona się ten zabieg niedostatecznie starannie, warstwa lakieru może odpaść, zaś zbyt mocne zeszlifowanie płytek grozi ich znacznym osłabieniem, w wyniku czego może nawet pojawić się ból.