Jak przebiega depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

W Polsce coraz więcej osób korzysta z depilacji laserowej, dlatego też warto dowiedzieć się, jak należy przygotować się do samego zabiegu i jak on przebiega. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie planują skorzystać z dobrodziejstwa depilacji laserowej, ale nie mają zielonego pojęcie czego można się spodziewać.

Jak wygląda zabieg od a do z

Na samym początku każdy pacjent wypełnia krótką ankietę, która dotyczy oczywiście stanu ogólnego, zażywanych leków i przebytych chorób. Po krótkiej konsultacji wykonuje się próbę laserową na skórze, dzięki której można dowiedzieć się, jak ona reaguje na podrażnienia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań to można przystąpić od razu do zabiegu głównego.

Jak przebiega zabieg?

Podczas depilacji lekarze korzystają z pomocy specjalnego lasera, którego wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się w każdym mieszku włosowym. Melanina automatycznie odbiera całą energię, która przekazywana jest przez laser, dzięki czemu włosek ulega całkowitemu zniszczeniu. Warto wspomnieć o tym, że zaleca się zgolenie włosów maszynką przed zabiegiem, dzięki czemu można uzyskać lepszy efekt. Na samym końcu nakładane są specjalne preparaty łagodzące ewentualne podrażnienia. Pamiętać należy także i o tym, że depilacja laserowa w Warszawie (https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/depilacja-laserowa/depilacja-laserowa) nie jest jednorazowa. Wynika to oczywiście z tego, że włosy na ciele nie rosną w jednakowym tempie. Na światło reagują wyłącznie te włosy, które są w fazie wzrostu. Aby depilacja laserowa w Warszawie przyniosła satysfakcjonujące efekty zabieg należy powtarzać co miesiąc przez pół roku.