Jak prawidłowo wykonać manicure japoński?

Osoby, które chcą wykonać manicure japoński wbrew pozorom wcale nie muszą zapisywać się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Na rynku dostępne są specjalne zestawy, dzięki którym można wykonać profesjonalny manicure w domu. Aby nabrać dobrych praktyk pierwszy manicure powinien być jednak wykonany przez profesjonalną manicurzystkę.

Jak wykonać manicure japoński?

manicure japoński

W pierwszej kolejności należy odsunąć i usunąć skórki paznokci. W zadaniu tym pomóc może profesjonalna szpatułka. Dobrym pomysłem jest również zmiękczenie skórki specjalną oliwką. Kolejnym zadaniem jest zmatowienie paznokci za pomocą pilniczka. Dzięki temu prostemu zabiegowi można usunąć tłuszcz. Sporą zaletą zmatowienia paznokci jest również to, że dzięki niemu zdecydowanie łatwiej będą wchłaniane cenne składniki. Po wykonaniu tych czynności można za pomocą szpatułki nałożyć pastę na paznokcie. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt warto skorzystać także z pomocy polerki. Im dłużej poleruje się paznokcie, tym oczywiście bardziej będą one błyszczeć.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Jeżeli chodzi o manicure japoński, to kluczem do sukcesu jest przede wszystkim systematyczność. Paznokcie należy dość regularnie uzupełniać, dlatego też w płytkę należy wmasowywać nowe substancje odżywcze. Aby uzyskać ciekawy efekt warto postawić na sprawdzone zestawy do manicuru japońskiego lub udać się do sprawdzonego nail baru. Zakupów należy dokonywać jedynie w rzetelnych i zaufanych sklepach internetowych.