Czym malować brwi?

Makijaż brwi to jeden z bardzo ważnych elementów podczas wykonywania pełnego make upu. Czasami lepiej zostawić nagie powieki i rzęsy, a skupić się po prostu na brwiach, bo to właśnie one uważane są za najmocniejszą i najpiękniejszą oprawę oczu.

Czym zatem wykonywać ich makijaż, oraz w jakich przypadkach zdecydować się na ich regulację u kosmetyczki? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza w tego typu gabinetach w Warszawie i Wrocławiu: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/henna-i-regulacja-brwi specjalizujących się w regulacji brwi.

Gdzie warto regulować?

Brwi lepiej zostawić w spokoju i nie szaleć samodzielnie z pensetą, bo może się to niestety skończyć zbyt mocną ingerencją w łuk. Trudno będzie później poprawić kształt brwi bez makijażu permanentnego. Modelowanie brwi najlepiej zostawić zatem kompetentnej osobie czyli stylistce brwi lub kosmetyczne. W fachowy sposób określi ona kształt łuku brwiowego idealny do rysów twarzy, a także ich długość. Dzięki temu brwi będą idealnie wyregulowane – wiele kobiet może wtedy zdziwić się, jak zupełnie inaczej będą prezentowały się rysy ich twarzy.

Najlepsze kosmetyki do makijażu brwi

Kolejny krok to dobre kosmetyki do makijażu brwi. U kosmetyczki można zdecydować się na makijaż permanentny wykonywany jedną z najnowocześniejszych technik, na przykład techniką piórkową. Można też kupić po prostu doskonałej jakości kosmetyki do stylizacji, a następnie trenować i nauczyć się samodzielnie pięknie je podkreślać. Nie jest to wcale aż tak trudne, zwykle po kilku dniach każda kobieta dochodzi do wprawy. Najprostszy w użyciu jest po prostu zwykły ołówek do brwi w odcieniu jaśniejszym niż naturalny kolor włosów, a także pomada do brwi, którą nakłada się za pomocą ściętego ukośnie pędzelka.